ommat
17 دی 1401 - 12:45

فعالیت شرکت آمریکایی در نروژ به دلیل همکاری با تل‌آویو تعلیق شد

دولت نروژ فعالیت شرکت «موتورولا سولوشنز» را در این کشور به نقض آشکار حقوق بشر و همکاری با رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی، به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، صندوق ذخیره ملی دولت نروژ ، فعالیت شرکت «موتورولا سولوشنز» را در این کشور به نقض آشکار حقوق بشر و همکاری با رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی، به حالت تعلیق درآورد.

وبگاه صهیونیستی Israel Defence در گزارشی در این باره نوشت: شرکت موتورولا سولوشنز یک شرکت پیشرو در زمینه فناورهای ارتباطی و تجهیزات کشف و ردیابی محسوب می شود که یک درصد از سهام آن متعلق به صندوق ذخیره ملی نروژ است.

به نوشته این وبگاه صهیونیستی، این شرکت آمریکایی با ارتش رژیم صهیونیستی، موساد و شاباک همکاری می کند و فناوری های آن در قلب سرویس های امنیتی این رژیم قرار دارد.

از طرفی یکی از خدمات مهم شرکت آمریکایی موتورولا سولوشنز ، فراهم کردن تجهیزات لازم برای حفظ امنیت شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری است.

کمیته اخلاقی صندوق ذخیره ملی نروژ اعلام کرده است که این شرکت با فعالیت های خود در اراضی اشغالی، به طور آشکار حقوق بشر را نقض کرده و به همین دلیل فعالیت های آن در نروژ به حالت تعلیق درخواهد آمد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 960043